Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Euthyrox

 

Přípravek Euthyrox® obsahuje jeden z hormonů štítné žlázy a to levothyroxin v dávce 50, 75, 100, 125 a 150 mikrogramů v jedné tabletě. Je určen k léčbě štítné žlázy při snížené tvorbě hormonů (zánět žlázy, její zvětšení, aj.) nebo k náhradě jejich přirozené produkce po operativním odstranění štítné žlázy. Vhodná dávka pro pacienta se určuje podle potřeby jeho organizmu. Užívá se obvykle ráno půl hodiny před jídlem.
Balení obsahuje 100 tablet.
 

 

Obrazek

Jodid


Přípravek Jodid® je určen k přívodu mikroprvku jódu pro ty skupiny pacientů, které jsou ohroženy jeho nedostatečným příjmem z potravy. Účinná látka, jodid draselný, je dávkována tak, aby jedna tableta obsahovala buď 100 nebo 200 mikrogramů jódu.
Balení vždy obsahuje 100 tablet.
 

 

 


Obrazek

Jodthyrox

 

Přípravek Jodthyrox® je kombinací jodidu draselného v množství odpovídajícímu 100 mikrogramům jódu (viz Jodid®) a hormonu štítné žlázy levothyroxinu (viz Euthyrox®) také v množství 100 mikrogramů v jedné tabletě. Je určen především k léčbě zvětšené štítné žlázy (strumy) při nedostatku jódu v organizmu.
K dispozici jsou balení po 50 nebo 100 tabletách.
 

 


Obrazek

 

 

Thyrozol


Přípravek THYROZOL® je určen pacientům s nadměrnou tvorbou hormonů štítné žlázy (např. při Graves-Basedowě chorobě), kdy je třeba hormonální činnost buněk žlázy zablokovat. Účinná látka thiamazol je tyreostatikem druhé generace. Výhodou jsou dávkovací schémata (obvykle 4 tbl po 10 mg v úvodní fázi léčby).
Thyrozol® 10 obsahuje 10 mg thiamazolu v jedné tabletě a je balen po 50 tabletách.
Thyrozol® 5 má obsah 5 mg thiamazolu v tabletě a v jednom balení je 20 tablet.
 

Obrazek

Vigantol

 

Přípravek Vigantol® obsahuje vitamín D3 - cholekalciferol v množství 50 000 IU v jedné ampuli pro injekční podání do svalu nebo 200 000 IU v 10 ml olejového roztoku v lahvičce s dávkovacím uzávěrem.
Vigantol® olej se používá k prevenci (případně léčbě) křivice u kojenců a batolat od 2. týdne věku, při stavech porušené mineralizace v kterémkoli věku, při podpůrné léčbě řídnutí a měknutí kostí vyvolanému nedostatkem vitamínu D, k léčbě onemocnění příštítných tělísek. Má příznivý vliv na imunitní systém, zlepšuje obranné reakce včetně tvorby protilátek.
Při stavech s omezeným vstřebáváním vitamínu D ze zažívacího traktu (chronická střevní onemocnění, věk) je výhodné použít Vigantol® 50 000 injekce. Olejový roztok je potřeba kapat po obrácení lahvičky do svislé podoby.
Injekce jsou baleny po 5 ampulích.
 

 

 

Obrazek