Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Sdělte ostatním své zkušenosti s lékaři a nemocnicemi, určitě to mnoha lidem pomůže.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LuLa - Lucii

Ahoj Luci,myslím,že ti určí přímo endokrinolog,v jaké nemocnici ti budou štítnou žlázu operovat.Já jsem byla na operaci minulý čtvrtek u Sv.Anny na II.chirurgii a tam jsou úžasní!!!Pokud by sis mohla vybrat,tak běž rozhodně tam.Jsou tam strašně příjemní doktoři a ještě příjemnější sestřičky,jak na JIPce,tak na normálním oddělení.Určitě doporučuji,já sem s nima byla naprosto ve všem spokojená.

Renata - Verči

No, tak to by měl být UZ minimálně 1x do roka.

Veronika - Renatě

Ještě jsem zapoměla,že se mi dělají bulky.Jednu mám 1cm..Právě,že mi šž roste..

Veronika - Renatě

Ahojky,já právě nevím jaký typ mám.ale mám zánět Na krku mám velkou bouli a hůř se mi dýchá.Letrox beru a beze změn,prý mám hodně velké protilátky.No a uzle tam mám taky...Děkuju

Renata - Verči

U autoimunitní thyreoitidy stačí sono vstupní, k vyloučení uzlu a dále dle zvážení endokrinologa. Odstranění štítné žlázy, pokud máš Hashimota, by mělo smysl jen při výrazné strumě, jinak ne. A i tak většinou ke korekci strumy stačí dostateční substituce Euthyroxem, Letroxem. Léčebou volby je operace u Graves- Basedownově nemoci. Rozhodně bych s ní nespěchala. A není vhodné si myslet, že operace to vyřeší, má dost svých proti (třeba poškození inervace hlasivek s následnou poruchou řeči) a hlavně způsobí s životem neslučitelnou hypeothyreozu, takže si vyžádá doživotní substituci hormony. To sice vyžaduje hyshimotova thyreoitis taky, ale když náhodou jednou, dvakrát nevezmeš léky, zas tak moc se nestane.. To si moc pacienti po TTE nemohou dovolit.
A spíš zkus obvolat více endokrinologů soukromníků, třeba tě někdo vezme.

Veronika - Renatě

Děkuju,mě právě řekli,že k dospělému nemůžu,že mi není osmnáct.Jinak na gyndu chodím ke stejnému jako mamka...Právě,že jsem docela neštasná,protože mám autoimunní tyreoditidu.A endokrinolog mě vždycky odbide ani mi pořádně neudělá sono.Taky jsem přemýšlela šž operativně odstranit,protože by to bylo pro mě lepší.Tohle se už táhne dost dlouho.Mamči obvodní se mi na to díval a se vším jsem ho obeznámila a řekl mi,že teda neví v čem jsou problémy,proč tedy nejdu na operaci.Jsem moc ráda,že jste se mi ozvala.

Renata - Veronice

Verči, je ti sice 16, ale to neznamená, že by tě dospělácký endokrinolog nemohl vzít, stejně ten dětský by tě musel předat za 2-3 roky někomu dospěláckému. Na gyndu taky přece můžeš jít k dospělácké doktorce, nemusíš k dětské ( a ty taky existujou).

Renata - Lucii

Tak endokrinologa a velice dobrého bych znala, dr. Starý ve FN Brno Bohunice, ale kde vám udělají dobře TTE, to opravdu netuším, ale on by to mohl vědět. R

Lucie - Kam na Operaci ŠŽ v Brně ???

Mohli byste mi prosím doporučit zdravotnické zařízení v Brně, nebo i přímo lékaře, kam bych se mohla obrátit? Jedná se o odebrání celé ŠŽ. Děkuji za odpověď, lze prosím i na adresu : DolezelovaLucie@email.cz

Verča - Renatě

Předem děkuji,za radu.Mě je 16 let a bohužel není velký výběr lékařu.To asi až pro dospělé.

Renata - ad motol

musím říct, že bych svého endokrinologa radši hledala někde v soukromé ambulanci.. v motole taky můžete strávit 6hodin jen čekáním...

verča - motol

Ahojky,potřebovala bych poradit,léčím se s autoimunní thyreoditidou,můj endokrinolog se mnou nic nedělá prosím máte někdo zkušenosti s někým v Motole?

Renata - Janě

Pokud máte potíže se šž, vyčkala bych s těhotenstvím do kontrolních odběrů, až budete vědět, že ji máte kompenzovanou, většinou se s rozladěnou šž ani otěhotnět nedaří, zbytečně si způsobíte stres. Teď se soustřeďte na šž, normalizujte si hormony a pak teprve myslet na děti. Vím, že se může zdát, že se to lehce řekne, ale opravdu, s poruchou štítné žlázy se buď nedaří otěhotnět vubec, nebo můžete miminko vystavit zbytečnému stresu (oba výkyvy jsou pro mimi špatně). Takže berte léky, a uvidíte na podzim, jaké budou odběry a jak se budete cítit. Mimochodem přechod léto/podzim je období chřipek, víte, že chřipka před těhotenstvím a v prním trimestru může děťátku významně ublížit? (potrat, poškození orgánů..) Nechte si těhetnění na dlouhé zimní večery....

Olina - Janě

Pokud jsi na www.stitnazlaza.estranky.cz, tak si klikni na lištu "všeobecná diskuze a poradna", holky Ti určitě poradí!

Jana - štítna žlaza

Prosím vás doktorka mi povedala že mam zvýšené hormony štítnej žlazy dala mi tabletky za 2 mes.mam ist na kontrolu to je v oktobri kedy možem otehotniet poradí te mi?

Kájinka - Lékař v Ústí nad Labem

Ahoj mám podezření na onemocnění šž a hledám si lékaře v Ústí nad Labem, je jich tu sice dost,ale nevím kterého si vybrat. Nemáte někdo s nějakým zkušenosti?? Předem děkuji za odpověď díky Klárka

Renata - anti TG

anti TG je protilátka proti thyreoglobulinu, bílkovině, která ve štítné žláze pomáhá vytvářet hormony T4 a T3, tato protilátka bojuje proti vaší štítné žláze stejně, jako by bojovala protilátka proti bacilu v průběhu angíny. Samotné zvýšení protilátky nemusí znamenat vubec nic, někdo má protilátky vysoké a nikdy onemocněním štítné žlázy neonemocní, ale může ukazovat na zánět štítné žlázy- tzv. autoimunitní onemocnění. většinou bývají pozitivní, tj. zvýšené i Anti TPO, jiná protilátka, která je ale pro poruchu štítnice více specifická. Vaše lékařka by vám měla doporučit odborné vyšetření u endokrinologa.

Pavlína - Jirkovi

Nejsem odborník ale jsem po operaci šž a měla jsem zhoubný nádor. To co píší vaší manželce je celkem dobrý ale rozhodně nechápu proč lékařka neposlala vaší ženu na punkci z toho útvaru?! píše se většinou - uzlík ale to je asi jedno. myslím že by měla vaše žena pro klid duše tlačit na tu lékařku.V březnu je fakt dost dlouhá doba.

Jindra - Lucce

Já mám výborné zkušenosti Dr. Broulovou v Teplicích - tel.: 606 930 633

hana - co je to?

Zdravím všechny a chci se zeptat jestli mě někdo poradí co znamená když mam hodnotu Anti TG ,která má byt do 40 a já ji mam 1200?Vubec nevím co to znamená a čekam až se vrati odborník z dovolené kam jsem poslaná a nejistota mě trochu děsí.Díky.H.