Jdi na obsah Jdi na menu

 

Sdělte ostatním své zkušenosti s lékaři a nemocnicemi, určitě to mnoha lidem pomůže.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Irena - Prosba o radu

29. 1. 2008 12:21

Dobrý den, nevíte někdo o dobrém endokrinologovi v Brně, který by byl ochoten mne ošetřit? Zkusila jsem to podle Zlatých stránek a Internetu a hrůza - Dr. Kasíková už nebere další pacienty, Dr. Lustigová má neexistující telefonní číslo, Dr Hrbková nezvedá ani pevnou linku ani mobil ... tak nevím ... Poradíte někdo, prosím? Díky moc!!!

Káťa - endokrinolog Praha 4

26. 1. 2008 19:35

Ahoj,chodim na polikliniku na Budejovicke (Centromed) k dr.Fryckovi. Lecim se u neho teprve od srpna, zatim jsem spokojena - a tezko zatim rict,zda bude skvely :-) Na vsechny dotazy mi odpovi,vysvetli co potrebuji, objednaci lhuty jsou cca 2 mesice, zatim si nemuzu stezovat. Tak ti preju,abys dobre nasla.K.

Babss - Endokrinolog-Praha

26. 1. 2008 11:19

můžete mi prosím někdo poradit skvělého endokrinologa v Praze?Nejlépe pro spádovou oblast Praha 4 :-)
Předem moc děkujuuu

Blažena - Poděkování Irče

23. 1. 2008 12:52

Děkuji za povzbudivá slova a typ. Já sama nemám s fakultní nemocnicí v Olomouci dobré zkušenosti ale týká se to 2.Interny.Třeba to bude jinde dobré.Zdraví Blažena

Vilma - Ivetě

20. 1. 2008 20:30

Ahoj Iveto,moc mě zaujal tvůj článek pro Efíka a myslím si,že máš naprostou pravdu.Já mám 3 děti,je mi 34 let a 4 roky jsem musela chtě nechtě fungovat s vysoce zvýšenou funkcí štítné žlázy.Bylo to utrpení boží,sotva jsem se držela na nohou a infarktové stavy jsem prožila nesčetněkrát.Srdce jsem měla až v krku,často jsem nemohla ani mluvit.Deprese mě potkala dvakrát a nic horšího jsem nepoznala.V těhto stavech člověk potřebuje pochopení blízkého člověka a ne řeči typu "moc si to bereš" a "hoď to za hlavu".Vím,že je nás takových mnoho,ale rozhodně to nesmíme vzdát.Jsem nyní dva měsíce po totálním odstranění šž a můžu říct,že se mi moc ulevilo.Měj se fajn!

Katka - Evě

20. 1. 2008 19:16

Ahoj, díky za odpověď, ale na zahradníkově mě odmítli objednat, protože sem prý brno-venkov a oni mají plno. Ale mám to kousek od školy, tak tam asi zkusím zítra zajít.

Iveta - Efik

20. 1. 2008 17:44

Mílá slečno, přečetla jsem si poslední diskuze a především se mi nelíbyly ty reakce na Tvé těžkosti. Nikdo totiž nemůže vědět a utrpení druhého, protože každý snáší problémy a těžkosti jinak. Já mám 4 děti a 35 let, pravděpodobně mám špatnou štítnou žlázu již minimálně 10 let a taky po stejnou dobu jsem měla úpně stejné problémy. Protože jsem se snažila ovládat a vše si vysvětlovala vyčerpaností po čtyřech dětech, zjistilo se nyní jen proto, že se mě lékař sám ptal na problémy, které jsem dříve sama nevyslovovala, že mám více než polovinu štítné žlázy již nefunkční. Možná že málokdo ví, že když štítná žláza přestane fungovat, tak člověk v kómatu umře - prostě zkolabuje, takže to není jen otázka širokých ramen, ale zodpovědnosti ke svému životu. Takovou věc nelze vyléčit jen tím, že si to nebudeme zabírat jako já. Navíc mám perfektní manželství, rodinu i děti, stále větší zamilovanost v manželství může pomalé umírání zpříjemnit, oddálit, ale bez léčby a patřičných léků se nemoc a problémy nezastaví. Důležité je, že Ti mohu potvrdit, že všechny problémy, jak uvádíš jsem měla také (vysoký tlak, spavost, vyčerpanost, vypadávání vlasů, nechuť ke všemu), navíc z krve nebyla poznat tak velká závažnost jako při vyšetření štítné žlázy na endokrinologii sonem, důležité je, že se zjistí, čím to je a nasadí se patřičné léky (hormon štítné žlázy, který organismus potřebuje). Dnes tyto problémy má mnoho žen, ale tak jako ty říkáš - uklidní nás, když víme, proč máme takové problémy. Já jsem si nejdříve obvolala všechny endokrinologie pro mě dostupné a zjistila si, na kdy nejdříve objednávají. Tak jsem měla do týdne vyšetření a šťastná, že už vím, čím jsem mnoho let trpěla. (z vyčerpání jsem zdtratila i měsíčky, nastaly problémy jako při přechodu, přibývání na váze, návaly horka, zima, horko, neschopnost vstát, dýchavičnost, dušení, zhoršení alergie, třes rukou, křeče ve svalech, v břiše, ztráta slovní zásoby...) Možná někdo takové problémy jako my zvádá levou zadní, ale já s tebou soucítím a podporuji mít srdíčko k druhým milosrdné, neboť takovou cestou druhého nejvíce posílíme, ale siláckými řečmi - ty si z toho nějak moc děláš - dostáváme druhého spíše okamžitě do hrobu nebo v nejlepším mu vůbec nepomůžeme. Budu na Tebe myslet způsobem, který je mi vlastní, aby ses brzy z toho nejhoršího rychle dostala. (také je dobré u lékaře na všechno se dobře ptát - máme na to právo) Pá pá

Eva - pro Katku

19. 1. 2008 17:13

Katko v Brně na Zahradníkové na poliklinice prý jsou dvě dobré endokrinoložky a hlavně prý se tam dlouho nečeká tak to zkus ahoj

E

LUCKA - DOPORUCENI

19. 1. 2008 10:29

DOPORUCUJI ENDOKRINOLOGICKY USTAV NA NARODNI TRIDE.ZVLASTE MUDR.ELISKU PAULIKOVOU.U NI SE LECIM UZ 5 LET.JE TO SUPER DOKTORKA.

Blanka - odpověď Efíkovi

18. 1. 2008 18:47

Ahoj, mám také zkušenosti s podobnými pocity, ale moje š.ž. má sníženou funkci.Myslela jsem si,že mám deprese po úmrtí mamky,ale po vyšetření krve tu sníženou funkci objevil můj interní lékař a dává mi léky sám. Asi stres. Vše konzultuje s endokrin.ústavem. No šla jsme k němu proto,že můj stav byl tak strašný,že jsem se nemohla starat o malé dítě a stále spala atd. Čekání na endokrinologa 3-6měsíců bylo nepřípustné.I přesto,že chodím na kontroly často mám různé výkyvy nálad a únav. Ten kdo nezažil ty pocity, nechápe o čem je řeč. Můj partner také nechápal, teď je víc v obraze.Zavolej dám ti kontakt a budeš vyšetřena příští týden.777 105 113. Než se dočkáš endokrinologa bude ti lépe a můžeš fungovat. Blanka

Blanka - odpověď Efíkovi

18. 1. 2008 18:45

Ahoj, mám také zkušenosti s podobnými pocity, ale moje š.ž. má sníženou funkci.Myslela jsem si,že mám deprese po úmrtí mamky,ale po vyšetření krve tu sníženou funkci objevil můj interní lékař a dává mi léky sám. Asi stres. Vše konzultuje s endokrin.ústavem. Šla jsme k němu proto,že můj stav byl tak strašný,že jsem se nemohla starat o malé dítě a stále spala atd. Čekání na endokrinologa 3-6měsíců bylo nepřípustné.I přesto,že chodím na kontroly často mám různé výkyvy nálad a únav. Ten kdo nezažil ty pocity, nechápe o čem je řeč. Můj partner také nechápal, teď je víc v obraze.Zavolej dám ti kontakt a budeš vyšetřena příští týden.777 105 113. Než se dočkáš endokrinologa bude ti lépe a můžeš fungovat. Blanka

Katka - Co si člověk sám neudělá, nemá

17. 1. 2008 20:44

Tak sem čekala 3 měsíce na první návštěvu endokrinologie.. A z té ordinace se vyklubala revmatologická ambulance.. Objednávala mě obvodní lékařka. Nevíte o endokrinologovi v brně s dobrou čekací dobou? Díky za odpověď..

Simona - Ali

15. 1. 2008 21:38

Ahoj Ali, já jsem se léčila se štítnou žlázou od 13 let, taky jsem měla sníženou funkci a brala léky. Píšu měla, protože teď jsem krátce po operaci, ke snížené funkci se mi totiž potom ještě přidal chronický zánět a podezření na zhoubný nádor, takže mi vyoperovali celou štítnou žlázu. K tomu těhotenství, já jsem otěhotněla celkem bez problémů ve 30 letech, ale těhotenství bylo trochu problematické, hrozil mi v 6. měsíci těhotenství předčasný porod, takže jsem musela měsíc ležet v nemocnici. Ani porod nebyl zrovna ukázkový, dokonce jsem po porodu musela zůstat v porodnici 3 týdny.
Ale všechno to byla tenkrát vina lékařů. Ale nikdo mi nikdy neřekl, že by ty problémy mohly souviset s nemocí štítné žlázy. Naštěstí syn se narodil zdravý. Ale když si přečteš některé starší příspěvky i v diskuzi nebo vaše,naše příběhy nebo Lesterčino doupě, tak tam některé ženy píší, že problémy s otěhotněním měly. Myslím si, že lékaři by ti měli odborně poradit. Hlavně nevěš hlavu, přeji ti ať se ti podaří brzy otěhotnět a hlavně ať je dítě zdravé.

All - štítná žláza a těhotenství

15. 1. 2008 11:21

Ahoj, byla jsem nedávno a kontrole šž a sdělila panu Dr. že se pokoušíme o miminko, na to mi pan Dr. řekl, že budeme mít problémy s otěhotněním, ani se mi tomu nechce věřit a moc tomu nevěřím. Je možné že by to byla pravda? Je mi 26 a léčím se od 9 let na sníženou fci šž. Děkuji

Irča - Blaženě

14. 1. 2008 22:32

Ahoj, lékaře v Olomouci ti neporadím, protože z Olomouce nejsem, ale byla jsem ve fakultní nemocnici v Ol. na odstranění štítné žlázy. Operovali mě na ORL, mají tam mít nějaký přístroj který sleduje hlasivky aby se nepoškodily.Sestřičky velmi hodné, lékaři profesionální.Bohužel jsem měla v pozitivní nález, tak následoval radiojód na klinice nukleární medicíny také ve fakult.nemocnici, ale ani na pobyt tam si nemůžu stěžovat.Primář z nukleárky pochválil své kolegy z ORL, že odvedli perfektní práci, tak doufám, že už budu v pořádku. Ahoj a hodně štěstí.

Pavlína - Daně

14. 1. 2008 14:51

Danuš najed si vlevo na lištu diskuze,poradna a nebo na lesterčino doupě tam je diskuze s ostatníma já osobně bch ti poradila st si ty uzly tam nenecháváš!!! vím co říkám já je tam měla 6 let a pak jsem ten jeden už měla zhoubnej!! ale já to měla vynou lékáře ahoj Pavlína

Jitka - Ivě

14. 1. 2008 14:47

Jen reaguji a Váš dotaz, mě už se několikrát stalo, že jsem spotřebovala léky dřív než jsem měla jít na endokrinologii. Mě je vždy napíše obvodní lékařka.

Dana - Efík

13. 1. 2008 15:29

Mám přesně ty stavy co popisuješ už několik roků.Na obou lalocích št,mám uzly.Je to někdy k zbláznění ale na operaci se mě nechce.Mám strach,že to bude ještě horší.Ozvi se.

Efíkovi - Linda

13. 1. 2008 15:24

Najdi si Efíku chlapa,užívej a neber si to tak.Je nás víc kterým je pod psa.

Efíkovi - Linda

13. 1. 2008 15:23

Najdi si Efíku chlapa,užívej a neber si to tak.Je nás víc kterým je pod psa.