Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Sdělte ostatním své zkušenosti s lékaři a nemocnicemi, určitě to mnoha lidem pomůže.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MashaBoolf - Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Lenka - operace Vojenská nemocnice

ahoj, čeká mě úplně odstranění štítné žlázy, hyperfunkce, skoro 3 roky léčba, thyrozol zabírá,nicméně zánět je ve štítce pořád, MUDr doporučila vyndání (mojí mamce v pozdějším věku začaly "růst" uzliny, nález pak ale naštěstí neg.), je mi 38let. Uvažuji o vojenské nemocnici, máte někdo zkušenosti? Jdu v prosinci na odběry,v lednu na kontrolu, kde už začneme vyjednávat operaci úplně konkrétně :). Takže začínám nervíkovat,tak sháním info. Moc děkuji!

termín - Re: operace Vojenská nemocnice

už mám i termín, nástup 20.2., oper.21,2,16, nejdete někdo také?

jarka - Re: Re: operace Vojenská nemocnice

prave se rozhoduju mezi vojenckou a motol

Uzdrav - Normalizace funkce štítné žlázy

Garantujeme odborné poradenství přímo od autora patentu prof. Ing. Ivana Turianici, DrSc.

fotunavitae.cz

Denisa - operace, Vojenská nemocnice Praha

chtěla bych se podělit o moji zkušenost, při preventivní prohlídce mi lékařka nahmatala strumu, před svátky mi skvělá endokrinoložka (Mudr. Lojková z Teplic) diagnostikovala nádor, vzhledem k velikosti a prokrvení nedělala biopsii a doporučila mi operaci nejpozději do 2měsíců. Pro mě Vánoční svátky jen o strachu, depresích. Nechtěla jsem se svěřit do nejbližších nemocnic a tak jsem se zaměřila na Prahu. Věděla jsem, že léčbu radioaktivním jodem provádí pouze Motol a že je specializovaná na toto onemocnění. Mezi svátky jsem odeslala vícero emailů do pražských nemocnic (Na Homolce, Thomayerova, Vojenská a Motol). Z Motole mi volala celkem nepříjemná sestra, která mi oznámila, že nejdříve musím počkat na Biopsii, v případě negativního vysledku, čekací doba na operaci cca 3měsíce, dřívější termín v případě onkologického nálezu v biopsii. Emailem jsem dostala pozvánky od zbylých nemocnic na konzultace a poté i termíny operace do cca 4týdnů po konzultaci. Vybrala jsem Vojenskou nemocnici a pana profesora Astla, který mne i operoval. V den nástupu jsem prošla konzultací na Anesteziologickém odd., prohlédnutí lékaři na lůžkovém oddělení. Druhý den ráno v 8hodin operace (na sále s Vámi všichni komunikují, a jsou milí), po 10. jsem se probudila na JIP. S příšernou "kocovinou", nic mne nebolelo, zle mi také nebylo, jen mě děsně třeštila hlava, a nepomohly ani léky. druhý den ráno jsem přešla zpět na normální pokoj (na JIP si můžete vzít všechny osobní věci i telefon, tablet, knížku). Mohla jsem odpoledne i mimo oddělení (v kavárně dělají skvělé Latte) jen mě omezovala "kabelka" lahvička od drenu. ten mi vyndali třetí den od operace (vyndání nebolí, je to jen nepříjemné) a čtvrtý den jsem byla propuštěna domů. Po operaci jsem ihned mluvila, každý den mi brali krev, kde kontrolovali hladinu vápníku, která byla uplně v normě. Operace a zákrok byl bez komplikací, za další tři dny jsem musela zpět do Prahy, na vyndání stehu, a pro výsledky histologie, tedy v Praze je máte do týdne, u nás v kraji do 4týdnů. Pro mě naštěstí negativní výsledek. Dostala jsem Letrox 100, po týdnu odběr krve a kontrola endokrinologem, vysoká hodnota TSH, byl mi navýšen Letrox a čekám na kontrolu za cca 3měsíce. Byla jsem po týdnu od operace hodně unavená, podrážděná, ale zlepšuje se to. Jizvu mažu domácím sádlem, měsíc po operaci vypadá jako škrábnutí, cítím se lépe. Jsem ráda, že jsem vybrala tuhle nemocnici, milé prostředí, skvělej a lidskej personál, lékaři odborníci a dnes vím, že jsem se strachovala zbytečně.

Milan - operace TT ŠŽ

Dobrý den. Prosím o radu, mám jít na operaci ŠŽ ve vojenské nem. Brno. Nemá někdo zde zkušenost. Nikdy jsem na vážnější operaci nebyl. Chybí mi zde lidštější komunikace od lékařů, ale chápu že zde na povídání není čas. Děkuji.

Luckous - Nefunkční příštitná tělíska

Dobrý den, před pár lety jsem zkolabovala na dovolené a po hospitalizaci jsem neměla téměř vápník v těle. Šílené křeče, ruce a nohy zkroucené, počítala jsem poslední hodiny. Dodali vápník a já se zapsala k endokrinologovi. Je to super doktor, ale předepsal pouze léky Alpha D3 (do konce života) a mě by zajímalo, jestli je normální, že Vám přestanou jen tak z ničeho nic fungovat všchna příštitná tělíska a jestli ten proces funkčnosti lze nějak obnovit....jakokoli...zapomenu si vzít léky a v podvečer přijdou křeče. Jde to vyléčit úplně? Děkuji.

Alena D. - Re: Nefunkční příštitná tělíska

Dobrý den,
také jsem o nefunkčnosti příštítného tělíska (naštěstí jen jednoho) vůbec netušila a zjistilo se zcela náhodou. Nyní mě čeká operativní odstranění. Jak ste na to vy - snad pouze na lécích nemůže fungovat?

Alena D. - Operace adenomu příštítného tělíska

Prosím o doporučení nemocnice, kde si nechat odstranit příštítné tělísko. Jsem z Brna, ale vzdálenost není důležitá.

Da - Re: Operace adenomu příštítného tělíska

Ahojky,

Zlín nemocnice Atlas, Mudr. Dudešek. Raději si tam zavolej jestli ordinuje a operuje. Bývá na služebních cestách.

Alena D. - Re: Re: Operace adenomu příštítného tělíska

Děkuji za radu, už jsem na něj narazila v diskusi. Máš osobní zkušenost?

Da - Re: Re: Re: Operace adenomu příštítného tělíska

Byla jsem tam v červnu 2016 na vyndání štítné žlázy, ale byla tam paní, která tam byla s také s příštítným tělískem a také si to chválila.
Pan doktor má konzultace ve středu, tedy pokud není změna. Raději si tam zavolej, zda tam je, protože někdy tam je záskok a je lepší si počkat na něj. Dovezeš papíry od tvého doktora on se na to podívá a dá ti termín dle toho jak to spěchá nebo má volno. Většinou ty vážnější případy mají termíny do 3 týdnů.
V nemocnici jsem byla spíše jako někde v lázních, taková domácí atmosféra a moc hodné sestřičky, dobře vaří. Pokud ti teda nevadí, že pokoje nejsou supermoderna. Můžeš si připlati nadstandart, ale pokud tam budeš chvíli není dle mého důvod.

Max - Bolí?

Bolí vytahování toho drenu?

Lucie D. - Re: Bolí?

Nebojte se, jen to štípne. Mně ho vytahovali několikrát, jednou i dva najednou a přežila jsem to. :-)

DA - Re: Bolí?

Mě ho vytahovali také 2x nebolí jen je to nepříjemné...

Veronika - Taky po operaci

Tak dneska jsem první den po operaci. Ve čtvrtek 17.11. příjem, pátek 18.11. jako první hned v 7.30 na sál. Musím říct, že podle článku autorky to u mě šlo ještě o něco víc v pohodě. Operace trvala hodinku, pak mě nechali hodinu na "dospávacím" pokoji, kde jsem se jednou vyzvracela a pak jsem si přála honem rychle na pokoj, abych mohla napsat smsky. Jenže mezitím odvezli na oddělení jinou paní a pro mě měli čas přijet až za hodinu. Tak asi v 11 hodin jsem se dostala na svůj pokoj, napsala všem smsky, trochu si zdřímla a ve 12.40 mi přinesli na pokoj oběd (gulášovou polévku a buchtičky s krémem). O dvě hodiny později jsem jim celý tác s nádobím odnesla do jídelny a normálně jsem chodila. Asi 4 hodiny po operaci jsem byla tak v pohodě, že nebýt toho drénu v krku a velké náplasti, nikdo na mně nic nepozná. Sestřičky se ptaly akorát, jestli nepotřebuju něco od bolesti, ale já jsem od začátku nepotřebovala vůbec nic. Podle mě je samozřejmé, že když máte říznutý krk, tak to při polknutí cítíte, ale nic hrozného to nebylo.
Dneska jsem teda první den po operaci (sobota 19.11.) a už se těším, až mi ráno vytáhnou ten otravný drén, v pondělí snad kanylu z ruky a těším se domů. :)

Jana - Kolárová

Dobrý den, asi vám neodpovím na vaši otázku, ale sdělím vám problém mého manžela. Před dvěma měsíci podstoupil odstranění tří příštítných tělísek a zdálo se, že únava, kterou trpěl zmizela, měl předtím také velmi těžké nohy a velmi se zadýchával. Včera byl na krvi a už má parathormon zase zvýšený. Doktor mu k tomu nic neřekl, protože byl u normálního doktora na pravidelné prohlídce. Odešleme výsledky příslušnému lékaři a uvidíme. Můžeme si vyměňovat informace...pokud budete mít zájem. Evidentně to musíme nějak řešit. S pozdravem Jana

Alena Doležřalová - Re: Kolárová

Dobrý den,
mohla bych se zeptat na aktuální stav. Jsem na počátku vyšetřšní, kvůli zvýšené hladině vápníků 3,2. Jak vš probíhá.

Děkuji za informace

Jana - Operace štítné žlázy v Motole

Je tu prosím někdo, kdo byl operován v Motole na III. chirurgické klinice? Jsem objednaná na začátek října právě na toto oddělení a nevím, jestli jsem udělala dobře.
Budu moc ráda za jakoukoli zkušenost.